Postovani, molila bih vas za savet. Danas sam dobila rezultate papa testa iii grupa acsus. Predlozena mi je biopsija. . . Imam 38. Godina do sada su rezultati papa testa bili ii. Grupa kolposkopija je varirala u zavisnosti od imuniteta ali najjaca th. Je bila macmiror vaginalete 2. Puta u zadnjih 14. Godina. Nisam radjala. Imala sam jedan prekid trudnoce 2002. Godine zbog rubeole u 10. Nedelji i od tada redovno idem na sestomesecne preglede. . . Ciklusi su uredni (25dan) ali veoma oskudni u zadnjih 10. Godina. Bila bih vam veoma zahvalna na savetu. T. S.

    Odgovoreno: 01. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com