Postovani, imam jedno pitanje trudna sam vec 32. Sedmice, prije par dana sam pospremala kucu i osjetila sam bol u donjem dijelu stomaka, nakon toga mi se stomak i spustio. Medjutim kroz 2 dana sam imala nezasticeni spolni odnos i poslije 2-3 sata sam dobila bolove, ovo mi je druga trudnoca pa sam znala da se radi o klasicnim kontrakcijama, otisla sam u bolnicu i primala sam tokolizu 48h, a nakon toga sam dobila injekciju za prosirenje bebinih pluca. Otvorila sam se jedan prst. Zanima me da li je to zbog nezasticenog spolnog odnosa, da li moram prekinuti s odnosom do kraja trudnoce, i koliko je potrebno nakon te injekcije da se bebina pluca razviju, unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 31. 07. 2014.
    • Poštovana,
      U 32 nedelji ne treba imati teske fizike napore, kad nestanu kontrakcije mozete imate lagane odnose, sto se tice bebe uradite ekpertski uz pregled.