Muku mucim sa kandidom unazad dve godine. Terapije canestena, macmirora i nistatina nisu pomogle. Na zadnjem brisu pise sledece: candida albicans u velikom broju dmp: epitelne celije, laktobacila nema, masa spora gljiva, grupice leukocita stvarno pocinje da me brine ovo stanje. Poslednju terapiju sam imala sa nistatin vaginaletama, 7 dana uzastopno i narednih 7 svako drugo vece sam stavljala. Prije vaginalete se ispirala sa sodom bikarbonom ili cajem od persuna. Redukovala ishranu maksimalno. Veceras mi se desilo nesto cudno. Nakon tusiranja iz mene je izleteo gust, gust sekret bele boje. I to u poprilicnoj kolicini. Nemam vise zivaca ni vremena da se vucem po ginekolozima. Neko vase misljenje, iskustvo, sta sad da radim? Da napomenem da sam od februara kod doktorke i samo se vrtim u krug sa brisevima i uvek candida, candida, candida. . . Koliko je opasna za trudnocu? Jer mislim da je se necu resiti uopste, bar sam izgubila svaku nadu. Brine me da ne napravi neke vece probleme, mada znam da kazu da je bezazlena, ali ipak, jer trudnocu planiram uskoro. . .

    Odgovoreno: 30. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa mikoloski /bakterioloski cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cerviciti) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com