Imam jedno pitanje naime, meni su brisom utvrdjene gljivice (kandida) , paraziti (trihomonijaza) i bakterije. E sad, moj decko je radio mikoloski test- nema gljivica i bakterioloski- tu je pronadjena eserihija koli (pitam se- da li su te bakterije i kod mene- jer mi je doktorka rekla samo bakterije- nije naglasila eserihija, ja sam mislila da je u pitanju bakterijska vaginoza- ali sad kad je on uradio taj bris- pitam se- da li je eserihija u pitanju) mene zanima, posto sam svuda gledala po netu i decko- nigde ne rade test na parazite za muskarce- pa me zanima gde i kako se vrsi test na parazite tj trihomonijazu za muskarce? Meni je dala orvagil tablete i vaginalete- ali opet mi se vratilo. . Tako da cu morati ponovo da idem, mada stura mi je na recima doktorka- nista mi ne objasni- (a za mene je sve ovo relativno novo jer sam se skoro upustila u odnose) - niti mi pominje papu da radim, niti cervikalni bris, ni kolposkopiju, ni grupe sekreta, ni test na hlamidiji, mikroplazmu i ureaplazmu. . . Mene zanima sta bih ja sve od tih briseva trebala da radim? I takodje kako se vrsi provera na trihomonijazu kod muskaraca i gde se moze izvrsiti? Jer ginekolog mi je rekao- da se trihomonijaza dobija polnim putem, a posto sam ja tek sada stupila prvi put u odnose- znaci da sam dobila od decka. Decko je imao samo jednu partnerku pre mene i to pre 5 godina- on simptoma nikakvih nije imao, tako da se sada jako plasi da mu to ne utice na plodnost? Hvala

    Odgovoreno: 30. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa mikoloski /bakteerioloski cervikalni i vaginalnim brisevima, inace vasem desko savetujem da poseti dermatovenorologa ili urologa da ga pregleda i da mu uzme brise ureter.