Postovani, potrebno mi je tumacenje mog ginekoloskog nalaza. Radila sam ga pre mesec dana, papa + bris. Glasi ovako: uzorak bris cerviksa papa test: negativan (ii) lokalne promene: zapaljenje +, leukociti ++, histiociti i sluz su prazni. Nilm/negativno na intraepitelijalnu leziju i malignitet // normocelularan, transparentan papa bris sa umerenim brojem leukocita, sa indukovanim zapaljenskim promenama na skvamoznom i metaplasticnom epitelu (povecana jedra, bez hromatinskih promena) i jednom celijom suspektivnom na koliocit. Elemenata diskarioze u pregledanom brisu, nema. Da li moji leukociti nisu u redu, sta znaci umereni leukociti? Sta znace povecana jedra i koji je razlog povecanja? Da li su zapaljenske promene na skvamoznom i metaplasticnom epitely zabrinjavajuce? I sta znaci koliocit? Da li cervikalni bris oktriva kandidu, tj. Gljivice sobzirom da sam u 6 meseci, 3 puta imala svrab i osecaj natekline vagine ali bez ne prijatnog sekreta, ili uopsteno sekreta. Mnogo, mogo vam hvala na odgovoru. Ova pitanja me muce vec mesec dana.

    Odgovoreno: 30. 07. 2014.

Komentari na pitanje: #129816

    • Poštovani, zamolila bih vas za objašnjenje nalaza biopsije grlića materice zbog rezultata papa testa IIIb i pozitivnog nalaza na HPV virus. Hvala. Pozdrav, Sanja