Postovani, imam 32 godine, ne pijem, ne pusim i bavim se umerenom fizickom aktivnoscu. Imala sam dva spontana pobacaja, oba u 6. Nedelji trudnoce. Rezultati histopatoloskog su u redu. Pauza izmedju dve trudnoce je bila 5 meseci. Oba puta je doslo odmah do trudnoce, ali je problem u odrzivosti. U porodici nema genetskih problema, niti naslednih bolesti. Rezultati spermokulture, urinokulture, isp. Na hlamidiju su oba puta bila u redu. Sta dalje raditi i da li postoji prevencija sledeceg pobacaja, u smisu terapije ili dodatnih ispitivanja? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.