Poštovani! Imam probleme sa menstruacijom koju nemam od 38 godine. Bila sam kod lekara. Nalaz je: spoljašnje genitalije b. O. U spekulima pvu epitelizovana. Vagina prolazna za dva prsta. Uterus u avf normalne veličine, slobodno pokretan. Adneksa obostrana b. O. 24. 01. 2013, uz: mokraćna bešika nedovoljno puna. Uterus u avf 82x46x42, endometrijum tanak, adnexa ne vizuelizujem. Cavi douglasi bez prisustva slobodne tečnosti. Dg: olygomenorrhea. Th: tabl. Primolut nor po shemi još jedan ciklus potom pauza. Kad sam počela piti tablete posle poslednje tablete nakon 6 dana sam dobila. Jedno vreme nisam pila tablete i menstruacije nije bilo, pila sam čajeve bez rezultata sad sam opet počela da je pijem i posle poslednje tablete nakon tri dana sam dobila. Za vreme trošenja tablete sam otekla od glave do pete. Donji deo stomaka me boli i imam osećaj da će mi ispasti dole. Godinama me boli cela iznutrašnjica stomaka da iz sna se budim na jake bolove od kojih se okrenuti nemogu sa jedne strane na drugu. Interesujeme vaše mišljenje, šta mi je? I šta znači u nalazima navedeno. Srdačan pozdrav i unapred vam hvala.

    Odgovoreno: 27. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Vas uz nalaz je uredan, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikaln im i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com