Poštovani, molim za savet, naime, pre 4 meseca mi je rađen redovni ginek. Pregled i papa test. Sve je bilo u redu. Pre 3 dana mi je dr. Ustanovila trudnoću 6 nedelja ali i ranicu na grliću materice od 3cm (u kojoj ima "krvaruckanja") . Kao terapiju sam dobila ampicilin vaginalete 7 večeri. Nakon toga treba da odem da mi se urade brisevi (cervikalni, vaginalni, hlamidija, mikoplas. I ureaplas.) dr je spomenula da neće ponavljati papa. . . Da li je moguće da nije videla ranicu i pre 4 meseca? A najviše me zbunjuje terapija koju mi je dala kao i to što neće ponavljati papa niti raditi detaljniji pregled ranice (već samo onaj "od oka", i nije mi zgodno da menjam dr) . Koliko je to opasno uzimajući u obzir da sam trudna i sl. ? (imam bolove u stomaku kao i u prvoj trudnoći koja je bila do pre 9 meseci-pijem utrogestan.) unapred sam vam zahvalna pozdrav!

    Odgovoreno: 27. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materica je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba qadekvatno leciti, razlicite su prakse u nacinu lecenja, sto se tice terapije ampicilin vaginalete nemaju kintraindikaciju u trudnoci.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com