Pozdrav za doktorot, sakam da postavam prasanje. Trudna sum vo 13 nedela. Mi bese ustanoveno hematom i terapija utrogestan i aspirin 100 mg sekoj vtor den. Povremeno cuvstvuvavm blaga bolka vo dolniot del od stomakot. Pa sakav da se konsultiram so doktorot, dali terapijata e dovolna i dali e pravilna ili treba i miruvanje, zasto predhodno ne mi bese preporacano strogo miruvanje, samo disciplina, bez odnosi i krevnaje tesko. Zagrizena sum da ne mi predizvika abortus mojot hematom? Blagodaram odnapred.

    Odgovoreno: 23. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Javite se vasem ginekologu da proveri da li imate kontrakcije ili ne, ako imate kontrakcije preporucio bi vam da lezite u bolnici da bi ste dobili tokolitike.