Poštovani doktore, pre 9 dana mi je uradjena laparoskopija. U pitanju je bila vanmaterična trudnoća u jajovodu i operacija je dobro prošla, jajovod je sačuvan s obzirom da je zametak bio mali i na dostupnom mestu, a vanmaterična trudnoća na vreme otkrivena. Iako su mi prvo radili kiretazu misleci da je u pitanju spontani, ali i nakon kiretaze mi je beta skocila i tako su mi uradili jos 1 pregled i ustanovili da je vanmatericna. Ja se dobro osećam, puštena sam kući nakon dva dana, osećam jedino blagu nelagodnost u predelu rezova prilikom nezgodnih pokreta i savijanja, ali sve ostalo je u najboljem redu. Za 2 dana idem vaditi konce. Lekari mi nisu dali nikakav poseban savet, samo da je operacija odlično prosla i da mi ne treba nikakva terapija, samo kontrola nakon izvesnog vremena. Takodje me zanima kada mogu da očekujem sledeći menstrualni ciklus, koliko treba da apstiniram od seksualnih odnosa, i sta ne smijem da radim? Hvala!

    Odgovoreno: 20. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ocekujte menstruacija za 4-6 nedelja, kad se budete osecali dobro posle vadjenja konca mozete da imate seksualne odnose, ne nosite nista tesko, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com