Poštovani, dijagnostifikovana mi je sekundarna amenorea, i nemam ciklus već 6 god. Nalazi hormona su sljedeći: fsh 5. 0 uiu/ml, prolaktin 130 uiu/ml, estradiol 13. 99 pg/ml, ultrazvuk jajnika uredan, par cista pronađeno, magnetna rezonanca hipofize uredna i hormoni štitaste uredni. Ljekari uzrok nisu otkrili, osim što su mi savjetovali da više odmaram i bolje jedem. Zanima me da li moja kilaža može da utiče na tako dug prestanak ciklusa. Imam 177 cm i 55 kg. Oduvijek sam bila vitka i imam manekensku građu. Kada sam imala uredan ciklus imala sam 57, 5kg. Uredno jedem, zdravo i češće po nekoliko manjih obroku uz redovno bavljenje laganim aerobikom. Šta da radim, i koje pretrage da još napravim? Kome da se obratim? Minja

    Odgovoreno: 20. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vam izazove menstruacija zatim da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron, prolactin 7, 14, 21 dan ciklusa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com