Poštovani, u sedmom mesecu trudnoće sam i ispostavilo se da imam genitalni herpes. Međutim, radi se o graničnim vrednostima (igm 10. 31, referentna vrednost je 10, a igg 11. 24. Referentna vrednost je 10) . Da li je carski rez najbolje rešenje? Da li postoji mogućnost prenosa virusa na bebu? Ja nikada nisam imala simptome infekcije. Virusolog mi, međutim, kaže da se virus često javlja i asimptomatski. Molim vas da me posavetujete u vezi s porođajem. Srdačno

    Odgovoreno: 20. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ako su plikovi herpesa prisutni u vreme porođaja, obično se radi carski rez. Aciklovir (zoviraks) koji se uzima poslednje 4 nedelje trudnoće, može smanjiti potrebu za izvođenjem carskog reza.