Imam 48godina. Lekar opste prakse me je uputio kod ginekologa, zbog laboratorijskih analiza koje sam radila. Danas na pregledu, lekar mi je konstatovao da imam ranicu na grlicu koja unutra krvari i cistu. Zasto ta ranica krvari, tj, zasto se krv zadrzava unutra. Da li je moguce da se zbog toga ponekad oseti neprijatan miris? Isto ponekad na velikim usminama imam zivu ranu. Sta moze da bude to? To svom ginekologu nisam rekla, kao ni za taj neprijatan miris. Cak mi je rekao i da se mozda iza te ranice krije nesto sto ne valja. Po cemu je to mogao da zakljuci? Sada cekam rezultate 2 nedelje, pa da vidi da li ce mi ukloniti tu ranicu. Prosle godine papa test je bio druga grupa. Izvinjavam se zbog opsirnosti. Molim za vase misljenja. Da li moze da bude nesto opasno?

    Odgovoreno: 19. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice ja posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com