Da li bakterija morganella morganii, pronadjena u brisu uretre partnera u velikom broju, moze biti uzrok neplodnosti zene i na koji nacin?

    Odgovoreno: 18. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Upala kao svaka upala koju treba adekvatno leciti, bakterija morganella morganii moze da utice na ph vagine i tako da umeta plodnost.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #129534

    • Poštovani, zahvaljujem vam se na odgovoru. Imam i potpitanje: koliko je verovatno da bakterije ima u brisu uretre, a nije nađena u spermokulturi niti u mokraći partnera, a takođe ni kod mene u vaginalnom i cervikalnom brisu, a sve analize su urađene u nekoliko dana razmaka? Terapiju za bakteriju svakako će uzimati i posle toga ćemo ponoviti bris, ali da li postoji mogućnost kontaminacije uzorka ili greške ili je zaiste moguće da se samo našla u tom brisu a u ostalim uzorcime nije? Hvala još jednom.