Poštovani, molila bih vas za odgovor. Imam baš veliki problem. U vaginalno-cervikalnom brisu nađene su mi bakterije-ešerihija i stafilokok, a na sve antibiotike sam rezistentna. Od simptoma imam neugodan bol u predelu donjeg stomaka i jajnika, kao i zelenkast sekret (više su to par vodenih zelenih kapi, nego što je sekret) bez mirisa. Lekar nije znao koje antibiotike da mi da, pošto sam na sve rezistentna. Uzela sam samoinicijativno orvagil -najpre tablete -1 kutiju. Dok sam ih pila svi simtomi su nestali. Kako sam prestala, opet su se pojavili, odmah sutradan. Onda sam uzela vaginalete. Isto se desilo-dok sam ih koristila (10 kom) simptoma nije bilo, kako sam prestala vratili su se. Ne znam šta da radim, da li smem da koristim i dalje orvagil i dokle, obzirom da mi se čini da imaju dejstvo samo dok ih koristim. . . Osim ovih antibiotika, koristila sam dovicin -10 dana po 2 dnevno, pa hemomicin-5 dana po 2 dnevno od 250 mg, zbog ureaplazme, kao i mak miror vaginalete. Ova terapija (za ureaplazmu) mi nije pomogla kad su u pitanju bakterije. Kroz 20-tak dana bih trebala da ponovim bris na ureaplazmu, pa ću znati jesam li se konačno rešila nje. Moje pitanje je vezano za bakterije i dalje korišćenje orvagila, kao i da li je potrebno da odem u drugu laboratoriju (da li bi u drugoj laboratoriji možda pronašli antibiotik na koje mi bakrerije nisu otporne?) hvala

    Odgovoreno: 18. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim bakterioloski/mikoloski & vaginalnim bakterioloski/mikoloski brisevima i bris na mycoplasma /uraeplasmu sa antibiogramu da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) i dobili adekvatnu terapiju, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com