Postovani, u aprilu mi je otkrivena ranica na grlicu materice (prostrana kruzna ektopija sa ree otvorenog tipa) i papa test mi je bio iiia grupa. Uradjena mi je i bipsija ciji je rezultat bio cervicitis chronica metaplastica. Tada su mi tri razlicita ginekologa rekla da je to ne zahteva uklanjanje, nego samo redovno pracenje. Medjutim, naknadno sam dobila rezultat hpv nalaza, koji je pokazao da imam hpv 16 i neki od srednje rizicnih. Sad moj ginekolog kaze da bi ipak trebalo uraditi uklanjanje ranice. Zanima me vase misljenje o tome koja je metoda najefikasnija i nabezbednija za uklanjanje s obzirom da nisam radjala, imam 25 godina. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica hronicne upale grlica materice (cervicitis chronica) a ne uzrok, sto znaci vazno je adekvatno lecenja upale grlica materice uz ranicu grlica materice, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com