Mozete li da mi rasjasnite nesto. Trudna sam 28 nedelja i 3 dana po pm tj pm bila je 26. 12. 2013. A tp je 02. 10. 2014. Cetvrta trudnoca. Prve tri protekle uredno kao i porodjaji. U ovoj jos sa punih 14 nedelja imala sam odnos sa muzem (u prethodnim je to bilo kroz cele trudnoce do samog kraja bez problema) i sutradan malo prokrvarila. To je stalo ali lekar iz bolmice rekao je a imam nisku posteljicu za koju se nadamo da se ce pomeriti trudnocom. Odnose sam naravno iskljucila i nisam krvarila sve dok sa 18 nedelja nisam dala bris i tada odmah nakon silaska sa stola prokrvarila od spekuluma koji je nezno stavljen (to mi se takodje nije desavalo do tada) . I to je proslo nakon jedan dan. Obzirom da imam troje dece nisam bas u mogucnosti da mirujem ali ne dizem tesko i ne radim teske poslove. Kada sam skoro bila na kontroli kod lekara koji je tu posteljicu prvi ustanovio rekao je da se lepo pomerila i da nece praviti probleme do kraja. To mi je isto potvrdila doktorka na 4d uz kada sam isla sa 24 nedelje da se dovoljno pomerila. A onda sam otisla na rutinsku kontrolu dom zdravlja kod doktorke koja mi vodi trudnocu, daje uput za krvnu sliku i ostalo, otisla sam reda radi jer mi je bilo bezveze da kazem da sam isla na 2 druga mesta nego rekoh nista me ne kosta. Ona je pre 3 dana videla da je posteljica nisko!!! Savetovala mirovanje i da dodjem za 3-4 nedelje kod nje opet sa punom besikom da vidi posteljicu opet. Da li je moguce da se opet spustila ili ona ipak nije dobro videla da se dovoljno pomerila. Ja se osecam dobro, ne lezim ali odmaram koliko god mogu i bas sam u panici pa molim za odgovor i misljenje.

    Odgovoreno: 14. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, verovatno da je sve uredu sa posteljicom, savetujem vam da uradite po mogucnosti kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .