Poštovani ginekolozi, imam problem već dve godine. U početku nije bilo toliko strašno, a prema rečima gradskog ginekologa nije ni sad. Sve je počelo veoma čudno. Išla sam kod dečka posle škole, uglavnom bi se to završavalo se*som. Kada ne bih imala vlažne maramice, da se obrišem pre se*sa, prala bih se sapunom za ruke/telo. U to vreme koristila sam i specijalan sapun za intimnu negu, sa odgovarajućom ph vrednosti. Osećala sam blago peckanje u toku se*sa. Verovatno zato što nisam dobro isprala sapun. I sve je počelo tako. Odlazila sam često, iskreno nisam se mnogo cimala oko toga, sve dok mi nisu nabubrele stidne usne. Namazala sam običnu kremu za telo, koja je ohladila upalu i otok se spustio. I tu se nisam iscimala toliko, jer se nije više ponavljalo. A onda je počeo haos. Posle godinu dana prešlo je na njega. Njegov polni organ bi se isto tako naduo, izašli bi plikovi. Dok to nisam videla, nisam bila zabrinuta. Otišli smo kod ginekologa. Njemu je prepisao mast, koja mu je pomogla i sada je sve u redu s njim, a meni je rekao nakon pregleda da je to obična gljivična infekcija i da nema potrebe za panikom. Prepisao je neki lek, čijeg se naziva ne sećam, na slovo l, sadrži jednu vaginaletu. Kupila sam to. Stavila. Ništa. Neko malo poboljšanje. Odem do apoteke popričam sa farmaceutkinjom, kažem joj o čemu se radi, ona meni preporuči kanesten. Ja stavim kanesten. Bude malo bolje. Opet ništa. Držim ovo tako jos pola godine. Tražim kanesten, nigde nema, svi preporučuju kansen, koji je jeftiniji ali iste jačine. Kupim kansen. Nestane neprijatan miris, i manje me svrbi. Trebale su mi dve kutije. U međuvremenu se nije imalo para, ni vremena. Počelo je da se baš oseća (neprijatan miris) . Nosim dnevne uloške. Smire situaciju. Počne preko uložaka da se oseća. Menjam sve češće i češće. Džabe. Kupim ponovo kansen. Pročitam uputstvo. Kažu ne stavljati ako imate neprijatne mirise. Ja ipak stavim, jer kontam nije bilo neprijatnog mirisa u početku. Stavim prvo veče, bude mi 80% bolje. Stavim drugo veče očistim se skroz. Treće večeri, suvišna tableta, ipak je stavim, tako je po protokolu. Surtadan kao nova. Vodim ljubav s momkom opet, on kaže nema ni mirisa, ni belih mrljica. Međutim, kada je ''ulazio'', kaže osećao je da ga vrlo malo pecka, ali možda i ne, možda je strah samo. Ok to. Da promenimo pozu, ja osetim da mene malo pecka, ali opet možda je trip i strah. Iskuliramo to. Završimo, odlazim da se operem samo vodom. Prolazi neko vreme tu, ja pipnem dole, stidne usne se nadule, ali vrlo malo. (preskočila sam situaciju kada su bile naduvane baš, od veličine nisam mogla noge da spojim) tu se uplašim. Sutra ništa, nikakav svrab, nikakav miris. Prodje 5 dana, dobijem. Kontam još bolje biće. Evo, juče prošao ciklus, danas me ponovo svrbi. Čak su i naduvane stidne usne odjednom. Izvinjavam se zbog predugačke priče. Morala sam sve do detalja. Pitanje je da li je moguće da od samozadovoljavanja ja sebi ne pogoršavam stanje (vlaženjem) , ne koristim ništa prilikom zadovoljavanja? I naravno, koji lek treba da kupim? Unapred zahvalna, nataša.

    Odgovoreno: 14. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proveril; i da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treb adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com