Poslednji nalaz pape od jula meseca mi je ii grupa a vaginalnog sekreta iii d grupa, nakon čega su uradnjeni brisevi za clamidiju i trachomatis- negativni, microplazmu i ureaplazmu - negativni bakterijska vaginoza- negativna, brisevi cerviksa-kultura na bakterije i gljive- kultura je ostala sterilna nisu izolovane gljive roda candida, nalaz mikroskopskog preparata- epitelne ćelije. Bris vagine -nalaz kulture nisu izolovane gljive roda candida izolovana fiziološka flora vagine. Nalaz mikroskopskog preparata-epitelne ćelije, laktobacili. U martu mesecu imala sam iste nalaze i da od tada koristim vaginalete kantariona, neo penotral forte, laktogin vaginalete naizmenično i da je očigledno stanje neizmenjeno i nakon skoro četiri meseca terapije. Napominjem da jedine tegobe koje imam su povremeni svrab u vaginalnom predelu. Da li se ovakvo stanje i nalaz sekreta leči, molim vas za savet.

    Odgovoreno: 14. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz verovatno posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, ponovite kolposkopski pregled.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com