Postovani, veoma sam zabrinuta zbog potencijelne trudnoce. Naime, tokom ovog mjeseca sam upraznjavala seksualne odnose bez zastite, tacnije, koristili smo samo metodu prekinutog snosaja. Poslednju menstruaciju sam dobila 3. Juna, i trajala je 6 dana. Gore navedeno rizicno ponasanje se desilo 13. 14. I 15. Juna, te kasnije 19. I 25. Juna. Ocekivala sam menstruaciju 3. Jula, s obzirom da mi ciklis inace traje 30 dana, medjutim, danas je vec 11. Jun, a ja jos uvijek nisam dobilla menstruaciju. Uradila sam 9. Juna primastick test za trudocu u popodnevnim casovima jer u uputstvima pise da se ovaj test moze napraviti u bilo koje doba dana, i rezultat je bio negativan. Medjutim, s obzirom da sam bila mnogo nervozna, nakon sto sam uradila test, ispao mi je, pa sad nisam sigurna da li je to moglo poremetiti test da pokaze lazno negativno? Istog dana sam kupila i babyrapid test koji planiram da uradim sutra ujutru. U pitanju je test plocica na koju je potrebno pipetom nakapati 4 kapi, medjutim, tu opet imam problem, jer pipeta nije dosla u pakovanju sa testom, a nigdje u apoteci nisam uspjela pronaci pipete, te sada ne znam da li bi, ukoliko na neki drugi nacin nakapam mokracu na test, to poremetilo rezultate? Sto se simptoma tice, grudi su mi proteklih dana bile dosta otecene i osjetljive, pogotovo sa strana, te takodje, u proteklih par dana nekoliko puta dnevno imam kratke grceve nalik menstrualnim. Usput da napomenem da sam proteklih par mjeseci pod malim stresom, od posljednje tri menstruacije, svaka je kasnila: prva 6 dana, druga 2 dana i treca 3 dana, takodje, ne hranim se redovno, i u posljednjh pola godine raspored spavanja mi se u potpunosti poremetio sto rezultuje cinjenicom da nerijetko ne mogu da zaspim ni do 5, 6 sati ujutu. Izvinjavam se na vrlo opsirnoj poruci, jednostavno sam zeljela da sto tacnije predstavim situaciju u kojoj se trenutno nalazim. Veoma bih cijenila ukoliko biste mi mogli dati vase strucno misljenje u vezi sa mojim problemom. Unaprijed zahvalna, mirjana

    Odgovoreno: 14. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ako je test za trudnocu negativan onda niste trudni, uradite uz pregled da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status.