Postovani, na redovnoj ginekoloskoj konzroli prilikom nalaza za vs i papa testa mi ke utvrđeno da imam trihimonas vaginalis. Posto sam u dugoj vezi i u poslijednjih 6 godina imam samo jednog partnera, da li ovo znaći da mi partner nije vjeran? Inace, u poslijednje vrijeme sam dijelila toalet i kupatilo sa vise razlicitih ljudi pa me interesuje da li se ova bolest moze dobiti na ovaj nacin? Hvala.

    Odgovoreno: 13. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Trihomonas je polno prenosiva infekcija. Neseksualno prenošenje je veoma retko s obzirom da je trihomonas vaginalis infekcija generalno ograničena na urogenitalni trakt.