Postovani, koja je razlika u terminima ekscizija i ekstirpacija. . Konkretno se odnosi na bartolinijevu zlezdu? Hvala.

    Odgovoreno: 09. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ekscizija je: vađenje sečenjem, isecanje, odstranjivanje nečega, ekstirpacija • iskorenjivanje, iskorenjenje, iščupavanje iz korena, istrebljivanje, istrebljenje; uništavanje u klici; iskorenjenje, iskorenjenost, istrebljenje, istrebljenost; med. Iskorenjivanje, vađenje putem operacije raznih bolesnih tvorevina na čovečjem i životinjskom telu (npr. Guka, naraslica i dr.) .