Nisam u mogucnosti skorije da odem na pregled. Imam jako bolne menstruacije i tokom njih, ili ako se prehladim, osecam ostar bol izmedju ostalog i u medjici (google je izbacio da je to naziv dela tela izmedju vagine i anusa) . Moj problem je da u poslednjih 3 meseca medjica je cesto otecena poput 2x velikog klikera. Sve je normalne boje, nema peckanja, osipa, crvenila, nicega, nije tvrdo. Samo je jako jako oteceno i samim tim smeta i boli. Oticanje nije vezano za seksualne odnose, niti bio sta drugo, i moze da traje i 24 sata. Da li postoji bilo sta sto mogu da uradim pre nego sto budem u mogucnosti da odem na pregled i koliko je ovo ozbiljno? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.