Postovani, pre malo vise od pola godine otkrivena mi je krvava cista velicine 5cm na levom jajniku. Posetila sam dva ginekologa do sada koji su mi rekli da ne moze puci sama od sebe i da moram piti hormonske lekove. Medjutim, hormonski ni jedni lekovi mi ne odgovaraju, probala sam dvoje do sada. Zbog te ciste me veoma cesto boli stomak, i besika kada mokrim a najgori su bolovi pred menstruaciju, u toku, i par dana posle nje. Takodje osecam i male bolove tokom odnosa. Da li ta cista moze biti opasna i kako da je otklonim kada mi ne odgovaraju hormonski lekovi? Da li postoje neki lekovi koji nisu pod hormonskom bazom? Sta treba da radim?

    Odgovoreno: 09. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledeica hormonskog poremecaja i leci se samo odgovarajaucom hormonskom terapijom ili operativno kad porastu preko 10 cm, zato imate bolne menstruuacije, medjutim sto se tice bolnog odnosa savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica
      materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com