Postovani, da li se hlamidija osim polnim odnosom moze preneti putem poljupca ili zajednickom upotrebom toaleta, peskira ili spavanjem u zajednickom krevetu sa zarazenom osobom. . . Koliko vremena treba da prodje od prestanka uzimanja antibiotika do ponovnog testiranja na hlamidiju putem brisa. . Ja sam prestala sa antibioticima pre nedelju dana ali su mi se siptomi ponovo javili pojavili. . Koliko bi bilo pozeljno da sacekam do ponovnog testiranja. .

    Odgovoreno: 09. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Hlamidija se prenosi seksualnim kontaktom sa obolelom osobom, uključujući sam seksualni snošaj, analni seks i oralni seks. Kontrolni test mozete da uradite posle 48 h od zaversetka tepapije. Prilikom primanja terapije, obolela osoba mora privremeno prestati sa seksualnim odnosima, obzirom da je i dalje zarazna i da može zaraziti svog partnera ili partnere, koji onda opet mogu zaraziti nju. Javite se vasem ginekologu ponovo da vas pregleda.