Poštovana, imam 24 godine visoka sam 181cm i teška 89 kg. Moj problem su produljeni menstruacijski ciklusi (od 35 do 50 dana) . Prvu menstruaciju dobila sam s 15 godina. Znale su i izostati po par mjeseci u početku, uglavnom nemam bolne menstruacije. Ginekolog je napravio ultrazvuk i rekao je da nemam ciste. Zatim me je poslao na vađenje krvi i nalazi su sljedeći lh, fsh, dheas, e2, ftesto uredni samo testo 4, 54 (žene do 2, 7) ishgb 10, 7 (žene 20-85) . Znači lice mi je u pubertetu bilo čisto, a sad je koma. Pojačanu dlakavost nemam, barem tako mislim. Ginekolog mi je ponudio kontracepciju, ali sam je odbila jer zelim zatrudnjeti. U braku sam. . Rekao mi je da ako nakon godine dana ne dode do tudnoce cemo poduzeti daljnje korake. . . Proslo je pola god zasad nista. . Kako mogu znati dali ovuliram. Molim vas za savjet. Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 07. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i testosteron & prolactin & t3 & t4 & tsh samo 14 dan ciklusa. .