Postovani, da li je mogu da se koriste vaginalete propovag preventivno. Nemam infekcije ali sam cula da je preporucljivo koristiti povremeno neke prirodne vaginalete. Inace ja imam na grlicu materice neki deo koji se ne moze obojiti (kolposkopija) ali nema nikakvih promena na njemu. Ginekolog mi je rekao da za sada tu nema potrebe da se radi nesto na tome posto nije opasno. Cula sam da vaginalete poput propovag pomazu obnovu sluzokoze. Hvala unapred

    Odgovoreno: 07. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je znak da imate upalu grlica materice (cervicitis) , savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, inace mozete da koristite vaginalete propovag, nema kontraindikacije.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      i posetite nasa sajt:
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #129210

    • Mislim da sam radila te briseve, vaginalni sam sigurno a mislim da sam i drugi, pošto su mi to otkrili još na mojoj prvoj kolposkopiji a od tada sam imala jos barem četiri. Ginekolog mi je rekao da za sada ne moram ništa da radim, ali moram svake godine da pratim to preko kolposkopije. Hvala puno na odgovoru.