Imam pitanje vezano za zastoj urina u trudnoci. Naime, ovo mi je druga trudnoca, 16 sedmica, uredna, normalna redovno idem na preglede. Prva trudnoca je prosla bez problema. U ovoj trudnoci mi se vec 3, 4 dana desava zastoj urina. Desava se uvece tokom uspavljivanja prvog djeteta i duzeg lezanja. Nakon toga imam nagon za mokrenje ali urin ne izlazi, nakon 20 minuta sve se vraca u normalu i pocinje lagano da istice. Nemam bolove prilikom mokrenja i mislim da mozda beba nalijeze na izlaz mokracnog mjeheru. To mi se sada desava i ujutro nakon budjena. Tokom dana nemam nikakvih problema pri mokrenju, nemam bolove, urin normalno istice i nisam primjetila nista neobicno. Ne znam sta je u pitanju. Molim vas da mi odgovorite, hvala puno na bilo kakvom ogdovoru, zelim da znam da li je ovo stanje normalnio u trudnoci. Hvala

    Odgovoreno: 03. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cvervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      i posetite nasa sajt:
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras