Poštovani doktore/ka, da li bi ste mogli da mi protumačite ovaj izveštaj? Naime, bila sam na ultrazvuku jer nisam dobila evo već 64 dana. Ginekolog je rekao da uskoro treba da dobijem ali još ništa. Naveo mi je još da sam imala neku upalu tako da mi je otišlo sve u levu stranu, ali da to nije ništa strašno. Uterus u avf 5, 95x3, 40x4, 20, endometrijum 9mm12 d. Jajnik je promera 3, 07x3, 27. Uterus je sinistroponiran. L. Jajnik se teško uz projektuje. U douglasu nema sl. Tečnosti hvala puno.

    Odgovoreno: 03. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni su vam jajnici, proverite hormonski status, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      i posetite nasa sajt:
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras