Poštovani, na kolposkopiji uradjenoj poslednjeg dana menstruacije, doktorka je predložila biopsiju grlića materice, jer postoji mozaik i to što pre po njenom mišljenju, i uzela rezultate papa testa koji je pokazao iii grupu i displaziju i kandidu. Rekla je da verovatno imam upalu, napominjem da sam i pre 6 meseci imala malu ranicu, papu ii grupa i sekret iiib grupa i koristila sam macmiror vaginalete. U vezi sam sa dečkom 8 meseci i imali smo seksualne odnose bez zaštite za vreme menstrucije 2, 3 puta. Dečko nije imao rizične odnose. Trenutno radim analizu hormona zbog bubuljica i utrvdjeno je da imam povišen hormon kortizol za 100 jedinica. Prepisala mi je vaginalete macmiror, koje sam počela da koristim u četvrtak uveče 19. 06. Imala sam bolove u levom jajniku. Koristim vaginalete svake večeri i imam povremene bolove u jajnicima. Da li je to normalno zbog uticaja vaginaleta ili treba da se javim lekaru? Hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis koju treba adekvatno leciti, razlicite su prakse u nacinu klecenja, javite se vasem ginekologu da vas pregleda ponovo za svaki slucaj.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      i posetite nasa sajt:
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras