Postovani, imam menstruaciju uglavnom na 28 dana. Kada dozivim neki veci stres u toku meseca desi se da porani i 5-6 dana. Tokom meseca nakon odnosa nemam krvarenje, ali desava mi se vec treci put -ne uzastopno- da ako imam odnos npr. 25. , 26. Dan da odmah blago prokrvarim i ujutru se nastavi normalna men. Uobicajene boje, obilnosti i uz uobicajene bolove u krstima. Interesuje me da li odnos mozeda izazove men. Ili mi se to krvarenje javlja iz nekih drugih razloga a opet protekne identicno menstruaciji. Traje uobicajeno i sledeceg meseca dobijem opet na vreme, bez ikakvog krvarenja u medjuvremenu. Bojim se jer sam nakon porodjaja imalaektopiju koja je sanirana laser vaporizacijom zbog ph. Cervicitis chronica. Tri godine nakon toga na sestomesecnim pregledima sve u redu i papa i kolposkopski, ali od zadnjeg pregleda proslo je skoro cetiri godine pa se bas bojim. Znaci, da li odnos 25. , 26. Dana moze da izazove menstruaciju? Hvala_

    Odgovoreno: 24. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate promene na grlicu materice.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      i posetite nasa sajt:
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras