Poštovani, da li je kod endometrioze obavezno povecan ca 125? Zanima me, jer mi neki doktori govore da cista koju imam moze da bude usled blaze endometrioze, a drugi mi govore da nije endometrioza jer su mi uredni markeri, ca 125 mi je 13. Hvala

    Odgovoreno: 21. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Ca-125 moze dati lazno pozitivne rezultate kod raznih upalnih promjena, a i mnogih drugih stanja, mogu ga povisiti endometrioza, upale jajnika, trudnoca. . . .