Poštovani, već duže vreme imam problem sa čestim vaginalnim infekcijama koje se ponavljaju nakon svake menstruacije, i često imam bolove u predelu jajnika. Nikakve odnose nisam imala oko dve godine. Pre mesec dana sam radila analize i papa je bio druga grupa a sekret šesta. Doktor mi je prepisao jednu vaginaletu lomexin i tabletu diflukan i da nakon nedelju dana upotrebim još jednu vaginaletu lomexin. Sve sam tako uradila, međutim, dobila sam upalu grla, doktorka opšte prakse mi je prepisala ospamox dt koji sam uzela da pijem, a istovremeno sam dobila menstruaciju. Pošto sam se uplašila da mi se ne vrati kandida istovremeno sam na svoju ruku uzela da koristim ginodaktanol vaginalete. Danas mi je četvrti dan od početka menstruacije, krvarenje se završilo, a ovih dana i danas ceo dan imam bolove u predelu jajnika, u vidu tupog, tinjajućeg bola. Da li mi se to infekcija vratila, ili je to zbog pada imuniteta zbog upale grla. . . Ne znam više šta da radim, molim vas pomozite mi.

    Odgovoreno: 21. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vagiginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) kojun treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com