Potovani, zamolila bih vas da mi protumačite rezultate zato što sam jako zbunjena. Otišla sam kod privatnog lekara i rečeno mi je da na levom jajniku imam tumor, tačnije: dg tu cyysticuum ovarii i. Sin, cystis ovarii i. Dex i coliptis. Uradila sam tumor markere i rezultat šaljem u prilogu. Preporučena mi je lapraskopija. Nakon toga otišla sam na pregled kod druge doktorke koja mi nije ništa rekla i poslala me na kolor dopler i uradila je ostale analize. . . Ultrazvuk već imam. Na kolor dopleru su ponovo dakle su napisali za desni jajnik: cistican fol oko 5mm, levi: lap. Multic formacija 44mm odgovara tok-u u priraslicama, kap. Neravna, susreće se sa crevom, 49x37x36 v35ccm, cy podsećaj na izvijugani jajovod, jača vask u dodiru sa uterusom, savet: za hospitalizaciju i evulaciju. Molim vas da mi napišete da li to znači da imam ili nemam tumorne promene na levom jajniku? Hvala unapred ksenija forca

    Odgovoreno: 21. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno su vam cisticni oba jajnika samo sto je levi jajnik sa priraslicama, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis)
      takodje vam savetujem da proverite hormonski status, slazem se sa kolegama sto se tice hospitilizacije.