Postovani, da li je moguce da rana trudnoca ultrazvucnim pregledom lici na endometrijalni polip? Naime, u zelji da proverim jesam li ostala u drugom stanju, obratila sam se (18. 6. 2014.) ginekologu koji je na osnovu pregleda vaginalnim uz posumnjao na endometrijalni polip. Do sada nisam radjala, nisam imala abortuse, uvek imam redovne menstruacije, uz su cesto potvrdjene i ovulacije, ciklusi traju 28 dana, menstrualna krvarenja umerena - u trajanju od 4 dana i prolaze sa blagim bolovima i to u prva dva dana, poslednje krvarenje je bilo 7. I 8. 6. 2014. - vrlo oskudno, bez bolova i nekako atipicno za mene - zbog cega sam pomislila da se radi o implatacionom krvarenju a ne o menstruaciji. Prethodna menstruacija je bila 11. 5. 2014. 23. 5. 2014. Sam bila na konsultativnom ginekoloskom pregledu (zbog odredjivanja ovulacionog termina) , ali kod drugog ginekologa i dobila najcvrsca uveravanja da sam potpuno zdrava i da je sa mojim reproduktivnim traktom sve u najboljem redu! Svi brisevi su tada bili uredni. Otuda mi se namece i pitanje da li je moguce da se polipi stvore za tako kratko vreme? Profesionalno se bavim fitnesom i jogom, vodim zdrav zivot, nisam pusac, ne konzumiram alkohol, niti druge stimulanse, nemam hronicnih oboljenja, nisam bila na hormonskoj terapiji i osecam se sjajno. Faktor rizika bi mogao da bude genetski, jer su obe rodjene tetke po majci imale miome na materici, doduse tek poznijim godinama menopauze, a i obe su radjale. . . Moja majka je zdrava kao dren. Dobila sam uput za analizu krvi na beta hcg, uzorci se odavde salju za beograd, pa se na rezultate ceka nekoliko dana. . . Dok cekam na rezultate, molim za vas strucni odgovor. Hvala najlepse.

    Odgovoreno: 19. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, uradite kucni test za trudnocu, ako je test negativan onda niste trudni, ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) . .