Postovani, htjela bih vas upitati za strucno misljenje. Naime, uvijek sam imala cisticne jajnike, moj ginekolog ih je tretirao kao tzv. Cokoladne. Na redovnoj kontroli, ustanovljene su mi dvije ciste, na oba jajnika, velicine oko 25 mm. Radjeni su mi tumro markeri. Ca125 je bio 97, 9 (granica do 35); he4 je 63 (granica 110) i roma index 13, 6 (granica 11, 5) . Papa test mi je iiia grupa, imam ureaplazmu, i neku upalu, odnosno infekciju. Bila sam kod tri ljekara, svo troje oprecna misljenja. Jedan kaze endometrioza, drugog brine moj roma index, ali misli da je endometrioza, dok treci kaze da sam "ultrazvucno zdrava zena", ali da mu se ne svidja moj papa test. Nakon terapije, papa test cu ponoviti, i uradice mi se kolposkopija (ako sam dobro napisala) , a ponovicu sve tumor markere. Iskreno, zbog istorije bolesti u mojoj familiji, jako se brinem, a niko od doktora mi nista sa sigurnoscu ne moze reci, pa vasa molim da mi date vase misljenje. Hvala.

    Odgovoreno: 19. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Proverite hormonski status i obratite paznju na novo progesterona 21 dan ciklusai tada uradite ekspertski uz pregled, savetujem vam vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .