Pozdrav, meni je potrebna pomoc. Pijem novynette kontraceptivne tablete vec jedno 2, 5 godine i moram da kazem da su mi mnogo pomogle. Pocela sam da ih pijem iz razloga sto su mi menstruacije bile uzasno bolne, duge, obilne. Bile su zaista nepodnosljive i mnogo puta povracam od tih bolova ili zavrsim u bolnicu, iako popijem tabletu protiv bolova ili neke cajeve itd. Uglavnom, od kada ih pijem ugojila sam se puno. Interesuje me da li to moze da bude od zadrzavanja vode? Drugarica moje sestre se mnogo ugojila dok je pila anti bebi pilule i kada je prestala bukvalno se otopila, kaze da je bila puna vode. Da li je to moguce? Tablete ne smem da prestanem da pijem, mnogo su mi pomogle. Da li mi preporucujete da promenim tablete i koje? (s obzirom da mi je doktorka preporucila novynette, a nije ni obavila nikakve analize) hoce li mi promena tableta pomoci ili moram da pijem neke tablete pored novynette kako bih uspela da smrsam? Npr. Celog meseca februara nisam jela slatko, slano, sokove, jela sam kako kaze nutricionista i ugojila sam se 300gr. Upomoc!

    Odgovoreno: 18. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Pod oralnim kontracepcijom moze da se dobija u tezini 2-3 kg, javite se endokrinologu da vam pregleda t3, t4, tsh, internista da vam pregleda jetru & zuc i urolog da vam preglead bubrege, inace verovatno imate hormonski poremecaj, zato vam savetujem da proverite hormonski status da biste dobili adekvatnu terapiju.