Molila bih ako mozete da mi pomognete. Radi se o sledecem: pila sam tablete za kontracepciju mikroginon unazad oko 2 godine, ne iz razloga zastite od trudnoce vec iz razloga neredovnih menstruacija. Poslednju menstruaciju sam imla 17. Maja, od tada ne pijem tablete medjutim menstruacija koja je trebala biti 13tog ovog meseca je izostala. Posto je proslo vec 3 dana od tada uradila sam test za proveru trudnoce koji je dao negativan rezultat. 27mog ovog meseca idem na more pa ne bih volela da bas u tom periodu krvarim. Da li bih smela sada opet da nastavim sa istim tabletama kako bih odlozila menstruaciju? Unapred sam zahvalna na vasem odgovoru koji ce nadam se biti brz jer se blizi datum mog polaska na more. Kristina

    Odgovoreno: 18. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Ne smejete da pijete kontraceptivne pilule dok ne dobijate menstruaciju, javite se vasem ginekologu da vas pregleda, uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici.