Molila bih da mi objasnite sta je cista zutog tela, koja mi je inace pukla i da li se ona pojavljuje sa trudnocom ili to nije slucaj??? Hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Ciste žutog tela ili luteinska cista je funkcionalna cista žutog tela koje nastaje tek nakon oslobađanja jajašceta iz folikula tokom ovulacije. Posle toga, folikul postaje takozvano “žuto telo”. Ako do trudnoće ne dođe, žuto telo obično prokrvari i nestaje.