Poštovani, imam 35 godina i jednu neuspelu trudnoću prekinutu u 21. Nedelji zbog prevremenog pucaja plodovih ovojaka. Pokušavam da ostenem u drugom stanju poslednja 2 meseca. Smatram da taj period nije zabrinjavajući. Ali problem je u tome što u poslednjih par meseci se smanjio vremenski razmak između dve menstruacije. Jedan mesec razmak od početka jedne do početka sledeće menstruacije bio je 23 dana. Sledeći mesec 16 dana, zatim 23 dana, pa sledeci mesec kada smo radili na bebi 31 dan i opet sada 19. Dan. Inače pre ovog perioda dobijala sam na 25-27 dana. Pre dva meseca sam radila bris vagine, testove na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, papa i kolposkopiju. Sve je u redu. Nije rađen uz. Molim vas za vaše mišljenje kao i da li može ovulacija izostati ili su ovo simptomi ulaska u predmenopauzu. . . . . Zanima me na koji način uspostaviti normalna ciklus.

    Odgovoreno: 15. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posdle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status na sledeci nacin; fsh, lh, estradiol, progesteron, 7 14, 21, dan ciklusai prolactin samo 14 dan ciklusa.