Postovani, imam 38. 5 godina. Pet godina pokusavam da zatrudnim, a i nakon 3 vantjelesne oplodnje, trudnoce nije bilo. Kod supruga dijagnostikovana oligozoospermija. Moji nalazi krvi od prosle godine su: amh 4. 4 shbg 73 testosteron 0. 5 prolaktin 219 lh 7. 5 fsh 8. 1 moja pitanja glase: da li sa ovakvim nalazima i suprugovom dijag. Moze doci do prirodnog zaceca? Da li znaci da sam blize klimaksu? Proslu menstr. Sam dobila nakon 20 dana, a inace su mi bile u intervalima od 23-27 dana, medjutim nikad tako rano. Sada vec 18 dan osjecam bol u desnom jajniku, da li je moguce da se i sada desava ovulacija, jer sam takav osjecaj uvijek imala 12, 13 dana? Koji hormoni od ovih odredjuju da je zena blize klimaksu? Hvala vam na odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Male su sanse da zatrudnite prirodnim putem zato sto vas partner ima oligospermiju, uporedite vrednosti vase hormonski nalaz sa refentnim vrednostima, inace vam savetujem da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , savetujem vam da budite uporni.