Poštovani, pre 2 dana mi je urađena biopsija grlića materice i histopatološki pregled je pokazao carcinoma in situ. Zakazana mi je konizacija. Interesuje me kako ide postoperativni tok!? Na raznim forumima vidim da se 2 meseca leži!? Jel je to bukvalno ili podrazumeva više odmaranja. . . Inače sam jako aktivna osoba, sportskog angažovanja da se izrazim tako. . . Šta je sa načinom ishrane? I takođe, pošto smo dragi i ja planirali da osnujemo porodicu sa puno dece šta je sa tim!? Koliki je period apscinencije? Oprostite na dosadi, ali sam poprilično šokirana svim što me je zadesilo. Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Lezanje je samo 7-10 dana, ako bude sve uredu onda preporucuje se samo mirovanje bez teskih fizickih aktivnisti, hranite se normalno, trudnoce mozete da planirate za 5-6 meseci.