Zdravo, imam 20 godina i u vezi sam vec 6 mjeseci. Imam odnose s deckom no ipak me brine potencijalna trudnoca u slucaju da dodje do pucanja kondoma. Stoga bi iz tog razloga pocela piti kontracepcijske pilule. I to od ove mjesecnice (koju trebam dobiti za 1-2 dana) . A termin kod ginekologa mogu dobiti tek za 7 dana. Stoga me zanima da li mogu dobiti kontracepcijske pilule bez recepta i da li je potrebno vadjenje nekih nalaza prije propisivanja pilula? Koliko sam ja upoznata, ginekolog uglavnom prije propisivanja pilula samo obavi informativni razgovor. Ukoliko je to zaista tako, ne bi da rizikujem jos mjesec dana i ne spavam nocima razbijajuci sebi glavu suvisnim pitanjima o tome da li sam trudna. Isto tako me zanima koje kontracepcijske pilule vi preporucujete. Hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Kontraceptvne pilule mozete kupiti u apoteci bez recepta, medjutim savetujem vam da se javite vasem ginekologu prvo da vas pregleda.