Postovani, u aprilu mi je na kolposkopskom pregledu dijagnostikovana ranica na grlicu materice (prostrana kruzna ektopija sa perifernom ree otvorenog tipa) i, posto mi je papa test bio iiia grupa, predlozeno mi je da uradim biopsiju grlica. Dijagnoza postavljena biopsijom je cervicitis chronica metaplastica. Da li ima potrebe za uklanjanjem ranice, tj. Koliki su rizici ako se nista ne dira, kao sto mi je predlozeno? Osim toga, biopsija je radjena bez kolposkopije, jer doktor koji mi je radio kolposkopiju i predlozio biopsiju nije bio tu. Ima li razloga za sumnju u regularnost uradjene biopsije? Hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti sto pre sto je potvrdio hp nalaz.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com