Poštovani, na poslednjoj redovnoj kontroli na uzv mi je utvrđeno da imam nekoliko polipa endometrija do 7mm, zatim mikrociste na jajnicima i miom na vanjskom zidu materice oko 2, 5cm. Do sada nisam imala nikakvih ginek. Problema, menstruacija uredna na 26-30 dana, u trajanju od 7 dana, bez ikakvih krvarenja mimo toga. Dr je propisao primolut-nor tablete 21 dan i kontrolu nakon ciklusa, rekao je da ne bi radio uklanjanje polipa jer nisam radjala, te da miom ne pretstavlja nikakav problem. Takođe je rekao da nakon ove terapije trebam uzeti kontrac. Pilule. Jako sam se uplašila jer sam čitala da ti polipi mogu biti znak i nekih ozbiljnijih bolesti, a i ne znam od čega je sve ovo nastalo, dok dr smatra da to ne treba odstranjivati. I zašto kontrac. Pilule? Molim za savjet, hvala!

    Odgovoreno: 09. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Sto se tice mioma on ne predstavlja proble, cisticni/policisticni/ mikrocisticni jajnici su posledica hormonskog porecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, sto se tice polipa savetujem vam da se uradi kolposkopski pregled sa crvikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , inace savetujem da se uklanja polip.