Postovanje, imam 33 godine i jedno dete. Bila sam na redovnom pregledu pre dva meseca i sve je bilo ok. . Onda pokusaj trudnoce koji se zavrsio spontanim pobacajem 20. 05. 2014. . . . Bhcg pre krvarenja je bio 4, 2. . . Posle krvarenja je bio 1, 0. . Javljam se ginekologu radi kontrole posle pomenutog dogadjaja. . I izvestaj je ovakav uterus u rvf 57 x 45 x 51 mm, homogeny, glatkih ivica endometrijum 12, 5 mm od nalazom dominira unilokularna cisticna formacija promea 62 x 56 mm ispunjena bistrim tecnim sadrzajem, lako zadebljale capsule, bez intrluminalnih ekrescencija. Os 27 x 20 mm, urednog nalaza douglas prazan dat mi je orgametril tbl. 2 x 1 tbl. 10 dana kontrola posle naredne menstruacije. . . U slucaju pogorsanja stanja javiti se u kliniku za ginekologiju da li mozete da mi objasnite??? Ja sam imala bolove u predelu desnog jajnika i ranije. . . Ali ti bolovi nisu od juce. . A ovo mi niko nije nista ranije spomenuo. Sta sad dalje moze da se desi? Sta mogu da ocekujem. . . Da li je cista mozda " kriva " za spontani? Ja nista ne znam u vezi ovoga. Prvi put mi se nesto ovako desava. Hvala vam puno pozdrav

    Odgovoreno: 09. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status, razlicite su prakse u nacinu lecenja ciste u zavisnosti od velicine.