Postovani, imam problem sa ranicom na grlicu materice. Svi lekari kod kojih sam bila su predlozili spaljivanje i odlucila sam to i da uradim. Grlic mi je cesto upaljen, krvari na dodir, poslednjih nekoliko kolposkopija i papa testova su bili u redu, uz je uvek bio ok, vs varira izmedju iiia grupe i vi, cervikalni su bili negativni pre nekoliko godina ali nisam menjala partnera vec 7 godina. Na poslednjem pregledu mi je receno da treba ranica da se spali 3 dana nakon ciklusa, i da se pre toga stave vaginalete za dezinfekciju"ali o tome cemo kada se odlucite na taj korak". Ja vec dva dana uporno ne mogu da dobijem svoju doktorku a njena medicinska sestra mi tvrdi da treba da opet uzmem poligynax, da ne trebaju dodatni brisevi i da dodjem kad god zelim, nebitno kad, moze i pre menstruacije. Sta je od ovoga tacno i kad se ova intervencija radi? Ja sam zbunjena zato sto znam sta mi je receno kad sam bila na pregledu, a ne znam kakva je detaljna procedura - prvi put ovo radim a niko ne zeli da mi da objasnjenje. Hvala unapred, srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 09. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, spaljivanje se leci ranica (posledica) , inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.