Postovani, imam pitanje, i treba mi savet, sta dalje, imala sam dve trudnoce, i obe su se zavrsile prevremenim porodjajem, prvi u 34. Nedelji, i sin mi ima 4 godine, a drugi u 28 nedelji i drugi sin nazalost nije bio te srece, beba je umrla posle 27h zbog nerazvijenih pluca. Inace taj drugi porodjaj je bio pre dvadesetak dana. Imam 35 godina i imam jaku zelju za jos jednim detetom, ali pre nego li se odlucim na to moram da znam razlog zbog kojeg ne mogu da iznesem trudnocu do kraja. Ono sto meni treba je da mi neko kaze sta ja treba da uradim koje pretrage da izvrsim i odakle da krenem jer definitivnno postoji neki problem. Jedino sto znam je da je moja materica po dr recima pretrpela odredjene promene stagod to znacilo. Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam, savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .