Poštovani, bila sam na ultrazvuku i sve je ok mada imam na desnom jajniku mikrociste koje su vodene te mi je ginekolog rekao da nisu opasne, medjutim imam problem sa neredovnom menstruacijom prije sam imala redovniju tj bude i preskoci 2 mjeseca i opet bude redovna par puta i sve tako medjutim zadnje pola godine sam dobila 2 puta, stomak mi se napuse i dobila sam par kilograma vise, radila sam hormone i svi su uredu u normalnim granicama samo mi je manjak progesterona a visak testosterona, ginekolog mi je rekao da pijem siofor 500 koji prije svega je za prevenciju inzulina tj kod inzulinske rezistencije ali je rekao da su te tablete jer one pomazu kod progesterona te da cu ih morati piti i prva tri mjeseca kad odlucim zanjeti, njih pijem 2x na dan, a pila sam primolut nor da izazove menstruaciju 5 dana po 2 tablete i dobila sam posle toga sam imala prvi odnos nakon mjesec i po i znam da zene krvare tokom odnosa medjutim meni je isla krv blagog intenziteta 4 dana i prestala i mjesec posle toga opet malo krvi kad sam trebala dobiti ali samo jedan dan, sad me zanima da li mogu da uzmem diane 35 da pokusam uredovit s njima i kako da ih pijem inace sam farmaceutski tehnicar po zanimanju. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 03. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno da imate hormonskog poremecaj zbog nizeg nivoa progesterona, jer zbog toga imate policisticne/cisticne jajnike, koji treba regulisati progesteronskim preparatima da bi ste imali redovni ciklusi, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .