Postovanje. . Imam 43g. Pre nekoliko dana mi je radjen papa test (koji inace radim redovno, jednom god. I uvek je bio u redu i nije se video hpv) , a sad je iiib, displazija neka, l-sid, koilociti tj. Dr je rekla da imam hpv. . . Sa istim sam partnerom zadnje 3 g (i sigurna sam da mi je takodje veran) i planiramo zajednicki zivot. Nemamo kondilome ni on ni ja. Pretpostavljam da sam od njega dobila virus jer pre nikad nisam imala taj hpv a redovno sam se kontrolisala ceo zivot. A partner ima bradavice po licu. Ne pusim zadnjih 6g, vezbam i pazim na ishranu, jao retko sam prehladjena i bas mi je dobar imunitet i bas me cudi odakle mi sad sve ovo al znam da cu srediti ovaj problem i da ce biti sve u redu, citala sam dosta o ovome svemu i ono sto mi nije jasno je sta dalje sa seksualnim zivotom? Naime neki kazu da je moguc ping-pong efekat a neki da nije ako sam sa istim partnerom jer ce telo da stekne antitela na ovaj tip hpv-a. Opasno bi bilo da se pokupi neki drugi tip hpva od nekog drugog partnera. Da li moramo koristiti prezervatim, koji ne volimo ni ja ni on (meni on izaziva svrab) i kakva korist od njega kad ne daje bas neku zastitu? Sta da radim? Hvala sto ste me saslusali: )

    Odgovoreno: 03. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Prvo vas nalaz ne pokazuje da imate hpv, tako da ne vidim razlog da se govori o hpv, lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, koilocitoza su izmenjene ćelije pločastoslojevitog epitela, razilicita su misljenja neki ih smatraju da nastaju kao posledica hpv infekcije, neki ih smatraju da su samo znak i posledica bilo koje inflamacije (da li bakterioloska ili virusna) , zato vas nalaz verovatno posledica dugo trajne ne izlecene upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.